EET - unikatnost & frekvence trzeb rubrika: Programování: Jiné

1 okratochvil42
položil/-a 15.2.2017
 
upravil/-a 15.2.2017

Zdravim,

v nejnovejsi specifikaci EET (aktualne 3.1.1 z 13.10.) se oproti verzi 3.0 objevil v bode 3.3.3.8 (id pokladny) pozadavek na unikatnost ctverice [DIC, id provozovny, id pokladny, datum trzby] (trzby, tj. co napriklad nahlasi GoPay apod., nikoliv datum registrovani do EET).

Znamena to tedy / chapete to tedy tak, ze z jedne pokladny lze do EET registrovat nejvyse jednu trzbu doslou v ramci jedne sekundy? (EET má časy jen na celé vteřiny)

V naslednem bode 3.3.3.9 (poradove cislo uctenky) je pridan pozadavek na unikatnost petice vytvorene z one ctverice pridanim cisla uctenky. (coz je z matematikeho hlediska naprosto zbytecne, protoze unikatnost predchozi ctverice samozrejme implikuje unikatnost teto petice). Tenhle uz smysl (v ramci nesmyslnosti EEEET) uz dava, protoze samozrejme uz neni problem zajistit si unikatnost ctverice [dic,provozovna,pokladna,cislo uctenky].

Tak nejak nevim co si o tom myslet. A jestli to ignorovat (dve platby v jedne sekunde asi az tak caste nebudou, ale urcite k tomu jednou za cas dojde) nebo se delat s nejakym round-robin resenim pres nekolik pokladen.

Ondra

Komentáře

  • Rike : To je moc dobrá otázka. Splnit podmínku na unikátnost v 3.3.3.9 je snadné, v bodě 3.3.3.8 ale autor zjevně počítal s hospodskými a jinými, "co kradnú" a fyzicky nestihnou na jedné pokladně namarkovat dvě účtenky v jedné vteřině. Naprosté opomenutí moderních obchodních technologií provází celý ZoET od jeho vzniku. Je to už dost pozdě, pokud máte termín 1.3., ale určitě bych se na to zeptal úřadů (já čekal na odpověď 2 měsíce), protože je možné, že když to budete ignorovat, že vám koncový server nebude chtít tyto tržby evidovat. 15.2.2017

Pro plný přístup na Devel.cz se prosím přihlaste:

Rychlé přihlášení přes sociální sítě:

Nebo se přihlaste jménem a heslem:

Zadejte prosím svou e-mailovou adresu.
Zadejte své heslo.