Měření rychlosti AJAXové odezvy rubrika: Programování: JavaScript

4 Tomáš Miškovský
položil/-a 26.5.2018
 
upravil/-a 26.5.2018

Dobrý den, prosím o radu jakým způsobem profilovat a měřit odezvu jednotlivých serverových interakcí JS/AJAX aplikace (v našem případě košík a checkout e-shopu na jedné stránce). Potřebovali bychom odlišit čekání na server od čekání na komunikaci a na JS, k tomu jsme schopni si do odezvy serveru přidat informace o tom jak dlouho trvalo zpracování přímo serveru. Existuje takové řešení už někde hotové, nejlépe s nějakým grafickým výstupem? Uvažujeme o tom že si to budeme muset napsat... děkuju předem za každý tip.

Ještě doplňuji, jak to po sobě čtu - jde mi o měření v reálném provozu aplikace u uživatelů, na měření při vývoji samozřejmě stačí konzole prohlížeče. Základní otázka o kterou vlastně jde je poznat že právě nastaly podmínky (třeba větší zátěž serveru), kdy se uživatelům zhoršila odezva pod určitou mez... a ještě doplňuji, že ani HotJar ani Google Analytics to zdá se tak podrobně neumí.

odkaz
11 Občan
odpověděl/-a 26.5.2018

Těch možností je mnoho, dle infrastruktury a investic do licencí či lidských zdrojů. Google Analytics a jeho Avg. Page Load Time, resp. cokolive, co je v metrice aritmetický průměr anomálie nezměří a navíc je tam nepřesnost díky latenci, tahle metrika zná akorát DNS lookup time, connection time, download time..., takže GA opravdu nic moc. Pro přesné měření anomálií je potřeba znát špičky odezev (PRT) přímo na serveru. Takže například. rozšířit aplikaci o to, aby zapisovala do logu čas odezvy. To už záleží na použitém aplikačním serveru, ale nesetkal jsem se s tím, že by to byla akce na více, než den. Například v Node.js to zabralo ani ne půl hodiny. Pak stačí porovnat průměry se špičkami ať v Excelu, nebo přes Filebeat Elastic Kibanu...prostě to už je, dle použité infrastruktury, stejně jako monitoring CPU/MEM. To je široká věc kterou někdo "čte" z s8m jenom z GA a někde na to je celý monitoring + DevOps team.

Pro zobrazení všech 3 odpovědí se prosím přihlaste:

Rychlé přihlášení přes sociální sítě:

Nebo se přihlaste jménem a heslem:

Zadejte prosím svou e-mailovou adresu.
Zadejte své heslo.