PhpStorm a GIT repozitář rubrika: Programování: PHP

6 Martin Kuchař
položil/-a 31.10.2013

Chystám se konečně vybudovat nějaké "normální" vývojové prostředí, namísto dosavadní práce přímo na serveru. Chci dělat v PhpStorm a commitovat do Gitu, abych měl snadnou správu verzí. Na to pak napojím redmine.

PhpStorm neumí pracovat se vzdáleným repozitářem, takže předpokládám, že musím repozitář, kterým je DEVEL web nahrát jako remote do lokální složky (jak to slovo zdomácnělo.. před lety jsme se do krve hádali o slovo "adresář", všimli jste si ?). Z této složky se bude commitovat do DEVEL webu, kde funkčnost ověřím browserem.

Jak ale správně přenášet z DEVEL do PRODUKČNÍHO ? Má být produkční také Git, nebo přes Rsync ? Co je ověřená metoda ? Co je "čistší" ? S Gitem jsem nikdy dřív nedělal.

odkaz
Anonym
odpověděl/-a 1.11.2013

S PhpStorm nemám problém pracovat se vzdáleným repositářem (Bitbucket, GitHub, jiné vzdálené nebo lokální).

Nějaké info o deploymentu: http://devel.cz/otazka/jak-resite-deployment-vasich-aplikaci

Nikdy data z vývojové verze (branch development) nepřenáším do produkce, ale použiju post-receive hook (branch production), kde mám napsáno co se má vše provést. Jiná situace je v okamžiku, kdy mám ještě verzi preview kde je kód otestován, je nahrán/ doplněn obsah tak potom tato verze je zkopírována do adresáře jako ostrá.

Pokud je jediný přístup na server skrze FTP tak používám vestavěný deployment (PhpStorm), kdy mě umožňuje pár kliknutími nahrát změněné soubory na server. Krom nahrání umí také zobrazit rozdíly a můžu se rozhodnout co budu synchronizovat. Také lze každému serveru nadefinovat jaké adresáře/ soubory má vynechat z synchronizace ...

Komentáře

  • Martin Kuchař : Vycházel jsem z dokumentace, že se vzdáleným repository pracovat nejde, předpokládám, že to prostě PhpStorm řeší interně - stáhne soubory, poedituje se lokálně, uloží se lokálně a pak se provede ten commit ven. Díky za ten odkaz (a omlouvám se, že jsem si to nejprve nenašel). Jak to tam dělá hever, je asi v podstatě přesně, jak jsem si představoval, že bych to dělal. 1.11.2013

Pro zobrazení všech 3 odpovědí se prosím přihlaste:

Rychlé přihlášení přes sociální sítě:

Nebo se přihlaste jménem a heslem:

Zadejte prosím svou e-mailovou adresu.
Zadejte své heslo.