Zoom obsahu IFRAME - HTML5 reklama na responzivním webu rubrika: Kódování: HTML

4 Tomáš Miškovský
položil/-a 13.5.2016

Dobrý den všem,
řešil jste někdy někdo prosím automatické přizpůsobení velikosti reklamního banneru v HTML5 (což je vlastně samostatná stránka v IFRAME)? Máme web s klasickou responzivitou alá Bootstrap se zastopovaným LG rozměrem a modelově budu psát o banneru typu leaderboard (nahoře přes celou šířku containeru) i když to v určité míře platí o všech. A mluvím pouze o šířkách sm-md-lg, samozřejmě pro xs/mobil se reklama řeší jinak.

Jde o to, že abychom nemuseli rezignovat na responzivitu, musí se buď pro každý stupeň udělat jiný podobný banner o šířce cca 1000, 900 a 750 (což není moc reálné, aby kienti dodávali), nebo se musí banner přizpůsobit, což je u banneru flashového nebo obrázkového snadná věc a v uvedených rozměrech je výsledek akceptovatelný. Co ale s tím HTML5 - dokážu si představit pomocí javascriptu resizovat ten IFRAME podle aktuálního stupně responzivity, to problém asi není, i dopočítat správnou výšku je snadné, ale co s tím obsahem uvnitř, aby nebyl ořízlý, ale přizpůsobil se?

Po pravdě se slzou v oku vzpomínám na flashové bannery... děkuji za každé nakopnutí k řešení, jenom konstatuji že hladám nějaké řešení "standardního typu", javascriptovou knihovnu, která sice IFRAME zoomuje ale funguje jenom v Chrome od verze X asi nasadit nemůžeme.

Pro plný přístup na Devel.cz se prosím přihlaste:

Rychlé přihlášení přes sociální sítě:

Nebo se přihlaste jménem a heslem:

Zadejte prosím svou e-mailovou adresu.
Zadejte své heslo.