Program

8:0060 min

Registrace

9:0010 min

Zahájení

9:1020 min
Tomáš Jukin

Jak souvisí Internet of Things a fronty na rohlíky?

Tomáš Jukin

Už asi víte, že Internet of Things je o chytrých věcech, které jsou spolu propojené. Asi jako když si jdete koupit rohlík. Také se přitom "propojujete" s prodavačem. A občas přitom narazíte na frontu, kterou (typicky) nemáte moc rádi. IoT má fronty rád, ale stejně jako vy v nich chytré věci nerady dlouho čekají. Proto vám na své přednášce ukáži, jak je nenechat zbytečně čekat. Podíváme se na zoubek IoT, Arduinu a MQTT. Na tři nástroje, které by měly být v brašně každého vývojáře - někdy po ruce a někdy hlouběji.

9:3020 min
Honza Javorek

Soudce Dredd nastolí spravedlnost ve vašem API!

Honza Javorek

Naprogramovali jste v Djangu, Rails nebo Symfony svoje HTTP API a chystáte se jej spustit pro vývojáře klientských aplikací. Jenže jak zaručit, aby se váš API server teď i do budoucna choval doopravdy tak, jak to slibujete v dokumentaci?

Musíte svůj kód testovat. Jenže testovat HTTP API, to je pořád samá kontrola status kódů, hlaviček, JSON sem, JSON tam, do nekonečna, do omrzení. V Apiary vyvíjíme testovací framework Dredd, který vám bez ohledu na váš programovací jazyk kontrolu API výrazně ulehčí.

9:5020 min
Ondřej Mysliveček

Schrödingerova aplikace

Ondřej Mysliveček

Aneb funguje to nebo ne? Jak můžeme (a asi bychom měli) monitorovat naše aplikace, abychom si byli jisti, že ta naše kočka žije. Nejenom o typech monitoringu, ale i některých best practices, které nám při provozu Jobs.cz (a dalších našich webových aplikacích) významně pomáhají.

10:10

přestávka

10:5020 min
Jana Moudrá

Jak ze mě Dart udělal lepší vývojářku

Jana Moudrá

Dart je jazyk nejen pro web a už od začátku mě okouzlil v tom, jak jsem s ním produktivní a jak málo WTF momentů se mi s ním děje. Přijďte si poslechnout to, co mě na Dartu tak baví, co vše je s ním možné, a jak si usnadnit vývoj a debugování Dart aplikací.

11:1020 min

Ignite talks

  • Petr Burian Petr Burian Databázová prostředí pomocí Dockeru
  • Kristýna Baštářová Kristýna Baštářová Sedíte často, sedíte hodně? Jak si nevysedět bolesti zad a zdravotní komplikace
11:3030 min
Tomáš Plch

High Level pohled na design AI Enginu pro large-scale herní simulaci

Tomáš Plch

Inception AI Engine je aktuálně nejmodernější AI Engine vytvořený ve firmě Warhorse studios ve spolupráci s Karlovou univerzitou. Podíváme se pod kapotu nástroje, který pohání celý herní svět Kingdom Come: Deliverance.

12:00

Oběd

13:4020 min
Mirek Jiřík

Wearables & gadgets: využití v marketingu

Mirek Jiřík

Každý o nich mluví, všichni je chtějí. Jak využít technologické novinky v marketingu? Případové studie z oblasti retailu a z velkých eventů.

14:0040 min
James Hall

Building Infinitely Scaleable Applications on a Shoestring

James Hall

Learn about how to use Amazon Lambda to build infinitely scaleable applications. James built an online recording campaign for David Guetta and UEFA. See how you can supercharge your infrastructure without breaking the bank.

14:40

přestávka

15:0020 min
Ivan Kutil

Progressive Web Apps

Ivan Kutil

Jde o slepou větev, současný hype nebo budoucnost mobilních aplikací? Jaký je stav ve vývoji na webu?
Co jste už měli dávno implementovat do svých aplikací a na co se můžeme těšit?
Nejen na tyto otázky se podíváme v této přednášce. Pojďte se na chvilku ponořit do světa push-notifikací,service-workers, offline možností a nových API v prohlížeči, které vás inspirují nebo připomenou jak je web bezva!

15:2020 min
Jakub Nešetřil

Příběh firmy vytvářející nástroj pro vývojáře

Jakub Nešetřil

Jakub je šéf firmy se sídlem v Kalifornii a vývojem v Praze. Jaké byly jejich počátky? Pomohl jim akcelerátor? Jak získali americké invesory? Je v USA nyní startupová krize?

15:4040 min
Richard Feldman

The Capability Trap

Richard Feldman

When building for the Web, we know that simpler designs usually make better experiences for our end users. Despite this knowledge, we are drawn to add ever more capabilities to our designs...even when a new capability brings less to the user experience than what its added complexity will detract. As programmers, we can fall into this same capability trap when designing APIs, libraries, and application architectures. When must we pay the complexity cost of introducing a new capability, and when can we keep things simpler by using the tools we already have? In the vein of JavaScript: The Good Parts, this talk dives into how we can improve our own Web development experiences by avoiding popular practices which, on closer inspection, tend to do more harm than good. Come see how we can avoid today's most pernicious capability traps!

16:20

přestávka

16:5020 min
Borek Bernard

WordPress, React, oh my!

Borek Bernard

Calypso je nová administrace WordPressu, komplet napsaná v JavaScriptu / Reactu, čímž patrně začíná nová éra světově nejrozšířenějšího CMS. Jaké další možnosti přinese nástup WP REST API, obnovený důraz na JavaScript apod., o tom všem bude přednáška.

17:1020 min
Ondřej Žára

Achillova pata JavaScriptu

Ondřej Žára

Ptáte se, co mi v JavaScriptu vždy nejvíc chybělo? Přeci modularizace, tedy možnost strukturovat kód do oddělených částí s jasně a dobře definovaným rozhraním pro jejich spolupráci. Co se v této věci změnilo s příchodem oslavovaného ES2015? A je už tento problém jednou nadobro vyřešen? (Nápověda: není!)

17:3030 min

Ignite talks

  • Tomáš Votruba Tomáš Votruba Sex na jednu noc vs. láska na celý život
  • Kateřina Veselovská Kateřina Veselovská Automatický sentiment aneb Kam spěje svět
  • Jan Klat Jan Klat Co mě se*e na Symfony
  • Václav Doubek Václav Doubek Architektura Enterprise řešení
18:00

Konec

18:15

Afterparty

Koná se v Kavárně Muzeum. Bude zde připravené občerstvení a nějaký budget na drinky.

Vstupenky

1777 Kč Bez DPH.

Generální partner

O2

Partneři