Čtečka čárových kódů a integrace do CMS rubrika: Programování: PHP

Anonym
položil/-a 2.10.2014

Zdravím,

zákazník trvá na čtečce čárových kódů (ano nechce QR kódy, ale klasické barcodes). Máte někdo zkušenost s připojením nějakého zařízení k PC, které by mělo automatické HTTP requesty na server a dokázalo na displeji zobrazit odpověď ze serveru? Princip fungování bude asi takový:

  1. zákazník naskenuje kód zboží
  2. čtečka odešle do našeho CMS API HTTP request (číslo čárového kódu v GET nebo POST)
  3. server vrátí jakousi odpověď
  4. čtečka tuto odpověď zobrazí na displeji

Samozřejmě by se to dalo udělat přes QR kódy a chytrý telefon, nicméně zákazník trvá na řešení přes klasické čárové kódy (asi něco osobního proti QR ...) a automatickou odpověď. Zkrátka mu jde o pohodlí, chce zboží načíst a hned vidět výsledek (aktuální stav zboží ve skladu).

Byl bych moc rád, kdyby mi tu někdo poradil název či výrobce čtečky čárových kódů, která umí posílat automatické requesty a zpracovávat odpovědi, které následně zobrazí na displeji. Čtečka může být připojena do PC a nebo přes firemní wifi, to už je jedno.

Moc děkuji za doporučení, či Vaše zkušenosti, moc to pomůže.

odkaz
6 hever
odpověděl/-a 11.10.2014

Číst QR nebo barcode foťákem mobilu není správná cesta. Je to pomalé. Je prostě potřeba rychlá a kvalitní čtečka čárových kódu s fyzickým tlačítkem.

Budu potřebovat čtení čárových kódů brzy řešit a má vize je taková. Běžný chytrý telefon (protože tablet už se špatně drží a ovládá jednou rukou potřebujeme zařízení 3,5 až 5 palců), na kterém běží v běžném prohlížeči má běžná webová aplikace. K telefonu je krátkým káblíkem připojeno toto USB zařízení http://www.zbozi.cz/vyrobek/ctecka-marson-mt1095-usb-snimac-caroveho-kod.... Pomocí nějakého přesného plastového výlisku (čti "zezačátku bastl izolepou") bude káblík i tento USB prcek fyzicky spojený s telefonem. Ten malý prcek umí po znáčknutí fyzického tlačítka přečíst čárový kód a jako emulátor klávesnice jej předat spuštěné aplikaci. Aplikace bude pomocí javascriptu očekávat sadu čísel z klávesnice, takže rozpozná načtený kód a dál už je to zřejmé (odešle nějaký request serveru a aplikace zobrazuje a interaguje jak je potřeba).

Video toho prcka třeba zde: https://www.youtube.com/watch?v=Inb0JIDVv9A

Komentáře

  • Taco : To se mi líbí! 11.10.2014
  • Žížala : Tohle už by skoro i šlo jako náhrada čtečky, ale ne do skladu kde se jede v rukavicích. Tam se bude klasický mobil držet špatně. Ale na nějaké vyskladňovací/naskladňovací místo si to umím představit. Spíše budu mít obavy o výdrž baterie. Telefony toho až tak moc nevydrží ... A tady to bude pořád wi-fi komunikace + napájení paprsku. A i když je to "klasická" LEDka, tak něco málo požere. 14.10.2014
  • hever : Sklad kde se jede v rukavicích - tady už je to otázka na konkrétní sklad, co se tam skladuje, co je potřeba s naskenovanou zásobou dále provádět atp. Existují i bluetooth čtečky, které se můžou spárovat ať už s mobilem/tabletem nebo pevnou stanicí (to by možná bylo vhodné pro vyskladňovací místo). Pokud je sklad velký a běhá tam mnoho položek, pak už stojí za to jít do nějakého enterprise řešení na míru, kde už nebude hlavním požadavkem, aby to hlavně nebylo moc drahé. 15.10.2014

Pro zobrazení všech 10 odpovědí se prosím přihlaste:

Rychlé přihlášení přes sociální sítě:

Nebo se přihlaste jménem a heslem:

Zadejte prosím svou e-mailovou adresu.
Zadejte své heslo.