Mailový server rubrika: Administrace: Software

2 ondracek2lukas
položil/-a 11.3.2023

Zdravím,

Potřeboval bych poradit už jsem v koncích. Na mém VPS mám Debian 10. Nainstaloval sem potřebné nástroje přesně podle návodu: https://www.howtoforge.com/perfect-server-debian-10-buster-apache-bind-d...

Dle tohoto návodu by měl fungovat i mailový server. MAilový server funguje, přes roundcube se připojim maily normálně odchází i přicházi, to je v pořádku. Ale problém je když chci e-mail připnout do thunderbirdu. Když pro odchozí i příchozí poštu nastavim server -> port a zabezpečení si nechám doplnit automaticky tak mi to doplní pro příchozí poštu STARTTLS 143 port. Pro odchozí STARTTLS 587 port. Tak to potvrdim ale chce to po mě schválit bezpečnostní vyjímku moc tomu nerozumím ale když se podívám na certifikát tak ten vystavil Avast (muj antivir). Z toho sem pochopil že se nepodařilo stáhnout certifikát ze serveru tak si ho avast vygeneroval sám. Problém by to nebyl ale já tu vyjímku musím schvalovat pokaždé když restartuji PC a je to dost nepříjemné.

Včera sem si hrál celý den s těma certifikátama. Přes ISPconfig sem si nechal vygenerovat SSL certifikat pro domenu serveru, cestu k certifikatu sem pak nastavil do postfixu. Docílil sem toho že pro odchozí poštu už se mi daří v thunderbirdu nastavit SSL/TLS 465 port. A tohle docela pomohlo protože při odesílání mailu už to po mě nechce schvalovat bezpečnostní vyjímku. Bohhužel pro příchozí poštu když se pokouším nastavit SSL/TLS 993 Port tak se nepřipojim.

Docela v tomhle plavu mailovej server nastavuji poprvé ale pochopil sem tedy že potřebuji nějak rozchodit u příchozí pošty SSL/TLS ale nejak vubec netušim co zkontrolovat a sem v koncích. Pokud s tím máte někdo zkušenosti prosím o radu, děkuji :)

Pro plný přístup na Devel.cz se prosím přihlaste:

Rychlé přihlášení přes sociální sítě:

Nebo se přihlaste jménem a heslem:

Zadejte prosím svou e-mailovou adresu.
Zadejte své heslo.