Propojení systémů rubrika: Návrh

1 Jelen07
položil/-a 5.5.2020

Dobrý den,

již nějakou dobu řešíme, jak efektivně propojit jednotlivé systémy. Středobodem je ecommerce projekt, nicméně v teoretické rovině se může jednat prakticky o cokoliv.
Ecommerce se napojuje na různé ERP (cca 15+ Helios, Money, Pohoda atd.) a další systémy jako jsou malingové služby, marketplace (Heureka, Mall), feedy (Zboží, Google, ...) a další. Ecommerce projektů je víc jak 500.

Současné řešení je vždy per danou ecommerce instanci a propojí s danou službou či ERP. Nevýhoda je, že se jedná o starší legacy část s nízkou mírou konfigurovatelnosti (přidání nových atributů na dané entity ap.), při změně je potřeba zásah do kódu (a ne konfigurace), častá chybovost a celkově spolehlivost řešení není pro klienty optimální.

Proto se poohlížíme po novém řešení. Možností je několik. Jednou z nich je napsat vlastní propojovací aplikaci, kde se definují zdroje dat, mapování + transormace a jejich následný export. Tahle cesta i s využitím dostupných knihoven může být běh na dlouhou trať.
Další možnost je využití již hotových řešní. Při hledání jsem narazil na různé ETL systémy (datové pumpy), nicméně si nejsem jistý, zda-li je jejich použití vhodné pro operace jako export objednávek ap. Rozdálové importy dat atd. Pocitově mě spíš zapadají do migrací dat mezi sytémy, plnění různých BI nástrojů aj.
Máte s tímto zkušenost?

odkaz
3 Fos4
odpověděl/-a 5.5.2020

Já jsem pro udělat nějakou propojovací aplikaci, která bude umět vzít data z externí služby, transformovat je do obecného formátu a ten potom poslat dál. Je to běh na dlouhou trať, ale práce s výsledným formátem je pak kouzelně jednoduchá (neřeší se, kde se data vzala, hlavně že jsou všechna stejná) - navíc na to můžete napojit další služby, nebo ty data klidně i dál nabízet (a postavit na tom nový byznys :)
Napojení na jednotlivé služby, mapping, transormace se sice musí dělat samostatně, na druhou stranou tím, že budou zaměřené jen na tu jednu službu, tak se budou se dobře udržovat, práce se dá dobře rozdělit, dobře verzovat a celkově ovládat.

My jsme nedávno řešili napojení na dopravce (ppl, zásilkovna, čp a další) do našeho ERP a šli jsme toutou cestou (ano, toto je mnohonásobě jednoduší), všechno máme slité do našeho interního formátu se kterým pracujeme a pak řešíme jen tu transformaci na dopravce a zpět (funguje to kouzelně a radost pohledět).

Pro zobrazení všech 6 odpovědí se prosím přihlaste:

Rychlé přihlášení přes sociální sítě:

Nebo se přihlaste jménem a heslem:

Zadejte prosím svou e-mailovou adresu.
Zadejte své heslo.