Devel.cz 2017 konference pro vývojáře

1. 4. 2017
Praha, VŠE

Program

 1. 60 min

  Registrace

 2. 10 min

  Zahájení

 3. 20 min

  Koncepty a triky real-time her více hráčů

  Ondřej Žára

  Pojďme se podívat, jaké nástroje jsou k dispozici pro synchronizaci her v reálném čase. Prozkoumáme otázky latence, podvádění, plynulé simulace a další koncepty sdílení herního stavu.

 4. 20 min

  Výpadky jsou fajn

  Petr Burian

  Situace kdy neběží důležitá služba a zažíváme horké chvilky, zná asi každý. Pocitově máme výpadky spojené se stresem, špatnou náladou a vyčerpáním. Výpadky jsou zlo, které zaútočí, když ho nejméně čekáme. Musí tomu tak pokaždé být?
  V Livesportu vytváříme a provozujeme sportovní aplikace pro desítky milionů uživatelů. S výpadky máme svoje zkušenosti a ty jsou bohaté. :) Ukážu vám, jak nám výpadky pomohly, posunout se dál. Dozvíte se, které nástroje a techniky používáme pro jejich zkrocení.

 5. 20 min

  Od nápadu k hlídání státu

  Michal Bláha

  Jak jedna věta ministra vnitra ve mě definitivně probudila sebevědomého občana, který po pár měsících ovlivňuje rozhodování Ministerstva vnitra a Ministerstva financí.

 6. 30 min

  Pauza

 7. 20 min

  Třesení stromem v JavaScriptu

  Richard Fridrich

  Díky ES6 můžeme optimalizovat velikost JS projektů pomocí tzv. "třesení stromem" (tree shaking). V přednášce si řekneme: Co to je? Na co je to dobré? Jaký dopad to bude mít na JS ekosystém? Jak to použít ve svém projektu? Jak připravit své moduly a knižnice na pořádné třesení?

 8. 25 min

  Jak se samo-organizujeme v Brand Embassy

  Karel Smutný

  Když se řekne Scrum, řada lidí si vybaví standupy a story pointy. (Ani jedno ve Scrumu není.) A někteří možná i pachuť v ústech z nepovedeného pokusu tyto zavést. Scrum ovšem stojí na smyčkách zpětné vazby umožňující "Inspect & Adapt" (česky "koukejte se, co a jak děláte, a něco s tím udělejte") a samo-organizovaných týmech.
  V Brand Embassy nemáme team leadery. Jen samo-organizované týmy. Samy se vytvořily, samy se řídí, samy si tvoří procesy, plně zodpovídají za návrh, vývoj, kvalitu a provoz našeho produktu. Jak se nám to povedlo? Jaká k tomu vede cesta? Co nám to přineslo? Co je za námi a co ještě před námi? Kolik lidí pořád brblá? A stojí to celé za to?
  To vám poví Karel Smutný, jeden z předních českých agilních koučů, který s Brand Embassy dlouhodobě spolupracuje.

 9. 5 min

  CSS Paged Media aneb Gutenberg v prohlížeči

  Jirka Kosek

 10. 5 min

  Piplání ‎příštích programátorů

  Lenka Kosková Třísková

 11. 5 min

  AWS Lambda aneb ať žije funkce jako služba

  Petr Ferschmann

 12. 90 min

  Oběd

 13. 20 min

  CSS in JS - proč a jak

  Daniel Steigerwald

  Weboví vývojáři zápasí se složitostí a nedostatky kaskádových stylů již roky. Měl jsem možnost vidět řadu stylopisů, ať už napsaných za pomoci různých metodik či nikoli, lepších i horších, téměř vždy však obtížně spravovatelných a rozšiřitelných bez potřeby náročného
  dohledu. Ačkoli se LESS, SASS a jiné preprocesory snaží o zlepšení práce se styly, stále je co zlepšovat. Ve své přednášce shrnu existující postupy a knihovny, a jak jsem s tím naložil v Este.js.

 14. 20 min

  Multiplayer ve Factoriu

  Michal Kovařík

 15. 25 min

  Usnadněte si práci silně typovaným kódem a statickou analýzou!

  Ondřej Mirtes

  Málokterý vývojář může s čistým svědomím tvrdit, že má 100 % kódu pokryto testy. Ale to nevadí. Ve většině reálných aplikací je nereálné a neekonomické toho dosáhnout. Ukážu, jak psát kód tak, aby vám na něj testy ani nechyběly, a přesto se na něj mohli spolehnout díky statické analýze. Představím nástroj PHPStan, který chyby v aplikaci hledá za vás. Po mé přednášce testy psát nepřestanete, ale zaměříte se s nimi na místa, kde se vyplatí.

 16. 30 min

  Pauza

 17. 20 min

  Fantom Opery

  Michal Špaček

 18. 20 min

  Naučte se taktizovat s pomocí bad code smells a quality tactics

  Bára Bühnová

  Nejlepší vývojáři předvídají a taktizují. Ať v kódu nebo při návrhu architektury systému, každé rozhodnutí má své důsledky (ve smyslu výkonnosti, spolehlivosti, udržovatelnosti, testovatelnosti, bezpečnosti) - a často protichůdné. Proto existují bad code smells, které vás upozorní na problémy, které si do kódu vnášíte, a poté taktiky, které vám z problémů pomohou ven. Jak takové bad code smells a quality tactics vypadají, a kdy je použít? Pojďme se na to podívat společně.

 19. 20 min

  Dva roky Elmu

  Robin Pokorný

  Elm dává znovu zažít ohromující pocity, které jste měli při čtení knížek Julese Vernea. Všechny ty technické vymoženosti, vynálezy, kterých se nezasvěcení bojí, a příslib šťastného konce lákají k dobrodružným projektům.
  Ovšem Elm není vědeckofantastický, je vědecký. A fantastický.

 20. 35 min

  Pauza

 21. 20 min

  Bude brzy upřesněno

  Lenka Hajdová

 22. 20 min

  Chytré boty do každé rodiny

  Martin Šimeček

  Vytvořit jednoduchého konverzačního bota je... jednoduché. Jakmile se ale začnete rozhlížet po řízení toku konverzace různými směry, větvení, validacích nebo zapamatování stavu, pravděpodobně sáhnete po některém z frameworků. A co třeba pochopení přirozeného lidského jazyka? Nebo analýza obrázku, který uživatel botovi pošle? V této přednášce si prakticky ukážeme platformu Microsoft Bot Framework a související cloudové služby Cognitive Services.

 23. 20 min

  Nativní async/await v Node.js - už tam jsme?

  Miroslav Bajtoš

  Pouze dvě nová klíčová slova, a tolik nadšení! Co je async/await, proč je to v Node.js komunitě tolik očekáváno? Jak postupuje implementace a jaký je současný stav? V přednášce se dozvíte nejenom odpovědi na tyto otázky, ale taky praktické rady jestli, kdy a jak začít používat async/await už dnes.

 24. 5 min

  Škálování kontejnerů na Mesosu

  Martin Bydžovský

 25. 0 min

  Konec

Vstupenky

1999 Kč

Zbývá 70 vstupenek

Koupit vstupenky

Generální partner

Live Sport

Partneři

partner sálu
partner sálu
partner občerstvení
partner občerstvení
partner párty
partner párty