Program

8:0060 min

Registrace

9:0010 min

Zahájení

9:1030 min

Jak změnit kletbu herních vývojářů "1 hit a 10 propadáků"

Miloš Endrle

Pool Live Tour byl na vrcholu s 2.5 miliony hráčů denně před 2 roky. Co všechno znamenalo se na tento vrchol dostat a co následovalo.

9:4020 min

Webová API a Node.js

Jakub Mrozek

Za poslední rok a půl jsem pracoval s cca 70 nejznámějšími webovými API v rámci naší integrační platformy. Jaké chyby jsme udělali? Co bychom dnes udělali jinak? Jak se napojení na webová API testuje? A použili bychom znova Node.js?

10:0030 min

Este.js - konec velkého Schizma

Daniel Steigerwald

Vzpomínáte na doby, kdy na všechno stačilo jQuery? Slavme, jsme zpátky v budoucnosti. Svět JavaScriptových knihoven a nástrojů se usadil. Poznejte a naučte se technologie, které následujících minimálně pět let budou mainstreamem. Už není třeba experimentovat, dumat jestli Ember nebo Angular nebo Meteor, odpovědí je React a Flux. Zabaleno a připraveno k použití v produkci v úplně novém Este.js - zero bus factor edition.

10:30

přestávka

10:5020 min

Ember.js - Jak zatopit a neshořet!

Viliam Elischer

Framework určený pre tvorbu ambicioznych webových aplikácií. Alebo o tom, ako som spokojný s knižnicou, ktorá zlepšuje developer experience (DevX). Dozviete sa v čom spočívajú silné stránky embru, čím je unikátna architektúra a prečo je výhodné použiť ho pri multiplatformných riešeniach. Uvediem základné možnosti nasadenia a popíšem benefity a zistenia z praxe (wow's and dont's, deployment, lessons I've learned).

11:1040 min

Ignite talks

  • Michal Špaček - HTTP/2
  • Vanda Cabanová - Nauč svoju holku programovať
  • Matthew Gertner - Don't stop believing: proces vývoje v Salsitě
  • Robin Pokorný - React a omyly jazyka CSS
  • Elle Sidell Elle Sidell - Social media for tech startups
  • Olda Neuberger - iCollege - vzdělání pro podnikání na internetu
11:5030 min

Zahoďte ORM a pište SQL

Jiří Knesl

Přednáška o neefektivitách ORM jak v oblasti výkonu, tak v oblasti vyjadřovacích schopností a o tom, jak psaní čistého SQL může být výhodou.

12:2090 min

Oběd

13:5030 min

Flexbox, konečně pořádný layout v CSS!

Martin Michálek

Žádná budoucnost, žádná teorie. display: flex v příkladech, které můžete použít už na příštím projektu.

14:2030 min

Vývoj backendu pomocí ZeroMQ a Gearmana

Jiří Sedláček

Zkušenosti nasbírané při vývoji messagingu a workerů pro zpracování velkých dat US zdravotních pojišťoven. Na příkladech ukážu místa, kde jsme se spálili. Předvedu, jak jsme systém debugovali. Vysvětlím, jak se ZeroMQ doplňuje s Gearmanem.

14:50

přestávka

15:1020 min

HTTP Strict Transport Security (HSTS)

Michal Špaček

HTTPS je fajn, dokud vám ho mizera po cestě neodstraní. Ukážu vám mizeru i způsob, jak mu v tom zabránit.

15:3020 min

Docker včera, dnes a zítra

Ladislav Prskavec

Docker je dnes synonymem technologie, která míří vpřed obrovskými skoky. Celý jeho ekosytém je tak velký, že je tu příležitost pro podnikání od jednotlivce až po korporace. Ukážu vám na co docker používám právě já, jak mi to usnadňuje práci a jakou příležitost to může dát právě vám.

15:5020 min
Peter Cipov

Coe - od monolitu k mikroslužbám

Peter Cipov

Predstavte si že jedeného dňa dostane váš šéf bláznivý nápad napísať vlastný kolaboratívny editor v javascripte (obdoba google docs). Čo obnáša dostať tento nápad z hlavy a pretaviť ho do produkcie? Ako vyvíjať software podobného kalibru a uspieť?

16:10

přestávka

16:3030 min

Jak se dělá hardwarový startup

Patrick Zandl

Napadlo vás, jak krásné by bylo dodávat k vašemu software i hardwarový kus? Vyrábět vlastní přehrávače vašeho geniálního formátu hudby, gadgety nebo třeba roboty? Ano. Stačí to objednat u týpka v Číně. A pak je správná chvíle, dát se na modlení. Nebo zajít na přednášku o tom, že začít s výrobou hardware je hodně těžká disciplína. A o tom, jak se na ni připravit.

17:0030 min

Výkonné částicové systémy a WebGL

Ondřej Žára

Už je to tu dlouhé, nudné a plné nabubřelých frameworků? Pojďme si tématicky odskočit do světa bohatých vizuálních efektů s pomocí technologie WebGL.

17:3030 min

Deployment ignite talks

  • David Grudl - FTP deployment
  • Ondřej Procházka Ondřej Procházka - Deployment podle Devel.cz
  • Matěj Humpál - The Phing - jak neprogramujeme v XML
18:00

Konec