Co používat na VoIP + sdílení obrazovky rubrika: Folklór

6 pix
položil/-a 5.8.2015

Ahoj,
jsem primárně zakázkový programátor a v poslední době řeším, jak se co nejvíce odpoutat od osobních schůzek s klienty. Hlavně jde o schůzky, kdy prezentuji nějaký postup ve vývoji a diskutuje se o zadání a nové funkcionalitě. Potřebuji tedy kvalitní přenos hlasu a možnost jednoduše sdílet obrazovku tak, aby byla na druhé straně čitelná a aby byla v obraze co nejmenší prodleva. A nejlépe, aby jí mohli sdílet obě strany a přepínat mezi nimi. Používám na to v současné době Skype, klienti ho znají a ovládá se jednoduše, ale často se mi stává, že zvuk nestíhá, natož přenos obrazu.

1) Existuje něco lepšího než Skype, třeba i placené, něco s čím máte lepší zkušenosti? (i když samozřejmě chápu, že jde primárně o kvalitu internetu)
2) Případně by bylo možné sdílet na PC jen obraz a telefonovat si přes mobil, víte o něčem easy co třeba funguje v prohlížeči a umí to efektně sdílet multiplatformně obrazovku? (nepotřebuji interakci z druhé strany)

odkaz
4 Věroš K.
odpověděl/-a 6.8.2015

Pro sdílení obrazovky s možností zásahu jsem v minulém týmu používali TeamViewer. Fungoval myslím jenom mezi dvěma uživateli.

Teď úspěšně testujeme Jitsi Meet - umí videohovor více uživatelů a navíc je open-source. Nemusí se instalovat - je to jenom prohlížečové. A nabízí to i sdílení obrazovky.

Komentáře

  • anti.cz : TeamViewer je dobry. Ja jsem s tim byl spokojen. 6.8.2015
  • junior779 : Aj ja hlasujem za TeamViewer 6.8.2015
  • Petr Voneš : TeamViewer neumi prime spojeni a neni zdarma pro komercni pouziti. 6.8.2015

Pro zobrazení všech 8 odpovědí se prosím přihlaste:

Rychlé přihlášení přes sociální sítě:

Nebo se přihlaste jménem a heslem:

Zadejte prosím svou e-mailovou adresu.
Zadejte své heslo.