Co se začít učit pro iOS vývoj? rubrika: Programování: iOS

4 jednabedna
položil/-a 15.9.2016

Kdybyste se dneska měli začít učit něco nového pro vývoj v iOS jakou cestou byste se radši vydali? Je lepší se začít učit Swift, protože to je budoucnost? Nebo je lepší se učit Javascript, protože budoucnost je v aplikacích vytvořených v technologiích jako React Native, Native Script, Ionic a podobně. Pokud byste byli někdo kdo chce začít od začátku, kam byste radši investovali svůj čas?

odkaz
6 kohven
odpověděl/-a 15.9.2016
 
upravil/-a 15.9.2016

Čistě pro vývoj v iOS bych se samozřejmě učil Swift a Objective C. Jsou věci, které v js nikdy nepůjdou napsat tak dobře, jako v nativním jazyku. A k tomu bych se učil js, protože ten tu s námi bude v nějaké podobě ještě hodně dlouho a je to čím dál tím více univerzální jazyk. :)

Ale vážně: Co se týče uplatnění na trhu, v nativních technologiích budeš muset být lepší, protože těch nabídek nebude tolik ale budou lépe placené. Většina nabídek bude levná jednoduchá aplikace v js, kde nebudou takové nároky na kvalitu. Přirovnal bych to k dnešní situaci s C++ a PHP. Kdo se chce živit s C++, musí být jeden z nejlepších (a nejdražších) nebo si neškrtne. S PHP najde člověk práci při jakékoliv úrovni znalostí a platových ambicí. Mezi PHPkáři jsem zažil zaměstnance, kteří by byli v běžném C++ týmu považováni za sabotéry, ale na ty projekty co dělali a za ty prachy co dostávali se dali považovat za efektivní zdroje.

Takže záleží, jestli chceš být specialista (Swift) nebo odborník (js) a na co si věříš.

Pro zobrazení všech 8 odpovědí se prosím přihlaste:

Rychlé přihlášení přes sociální sítě:

Nebo se přihlaste jménem a heslem:

Zadejte prosím svou e-mailovou adresu.
Zadejte své heslo.