Development workflow s Dockerem rubrika: Programování: .Net

3 P19
položil/-a 18.11.2019

Zdravím,

prosím vás, používá tu někdo pro vývoj .NET Core webových aplikací Docker? Mně to pořád není jasný, jak funguje takové workflow. To neustále publishuji změny do adresáře, který mám nalinkovaný do dockeru? Takže lokálně to vůbec nespouštím a jedu takto přes docker? A co když debuguju?

Potřeboval bych použít i databázi. Tzn. budu mít další image dejme tomu třeba s Postgre? A tam budu linkovat uložiště Postgre k sobě na lokální disk?

Nebo to na vývoj prostě nepoužíváte a pouze na deploy..?

Díky

odkaz
10 harrison314
odpověděl/-a 18.11.2019
 
upravil/-a 19.11.2019

Takze, defaultna sablona .Net Core aplikacie zo zaskrnutym "Docker support" ti riesi aj spustanie, aj debugovanie aplikacie vo vnutri docker image.

Pre databazu (alebo ine kompoenty) si do spliution pridas Docker compose, v ktrom si nadefinujes zavislosti a dalsie image. Pre databazu zalezi aj ci chces mat perzistene data alebo nie a podla toho si nastavis volume. A potom len stlacis F5.

Ked to uz chces deployovat ako docker, je lepsie to aj v nom vyvjat.
Co sa taka mojich skunosti, tak dokerizovat .Net Core aplikacie sa ti oplati az ked zacnes mat tych aplikacii viac a maju viac zavislosti a vyvjas v time. Pretoze .Net Core ide na Linuxoc rovnako dobre ako na Windowsoch a pri beznom kode som nenarazil na ziadne podivnosti.

Pro plný přístup na Devel.cz se prosím přihlaste:

Rychlé přihlášení přes sociální sítě:

Nebo se přihlaste jménem a heslem:

Zadejte prosím svou e-mailovou adresu.
Zadejte své heslo.