IIS & Quartz job & RestSharp rubrika: Programování: .Net

2 petrf
položil/-a 30.6.2017
 
upravil/-a 3.7.2017

Ahoj lidi.

Chtěl jsem vás poprosit o radu.
Mám aplikaci na IIS serveru, která se snaží v cyklických intervalech stahovat data z jiného serveru.
Každý pokus o stažení končí chybou:

2017-06-30 13:16:35,404 [DefaultQuartzScheduler_Worker-1] ERROR abc.classes.quartz.XyzJob - Error imports data from ServerXyz. Check inner details for more info.
System.Net.WebException: Unable to connect to the remote server ---> System.Net.Sockets.SocketException: A connection attempt failed because the connected party did not properly respond after a period of time, or established connection failed because connected host has failed to respond 10.20.30.40:443
   at System.Net.Sockets.Socket.DoConnect(EndPoint endPointSnapshot, SocketAddress socketAddress)
   at System.Net.ServicePoint.ConnectSocketInternal(Boolean connectFailure, Socket s4, Socket s6, Socket& socket, IPAddress& address, ConnectSocketState state, IAsyncResult asyncResult, Exception& exception)

Udělal jsem si konzolovou aplikaci, kterou jsem spustil na serveru a normálně pracuje, stahuje data a vše je OK, jenom na IIS serveru mi to nejde.
Nevíte někdo, zdali není potřeba nastavit pro aplikaci na IIS nějaké oprávnění nebo "něco" v konfiguračním souboru, co by mi pomohlo?

Předem díky za pomoc

Petr

odkaz Vyřešeno
9 Petr Voneš
odpověděl/-a 30.6.2017
 
upravil/-a 30.6.2017

Přijde mi to jako nesmyslné řešení, IIS je od hostování webových aplikací. Tohle vypadá že by měla být buď Windows Service nebo konzolová aplikace spouštěná periodicky Task Schedulerem.

Není tam náhodou klienstský certifikát ? Ten se importuje buď pro konkrétního uživatele nebo pro celý stroj, IIS běží pod jiným uživatelem než konzolová aplikace.

Komentáře

  • petrf : Problém byl v politice proxy serveru, které je dělaná na uživatele a uživatel IIS na žádnou nepasoval, takže se konfigurace proxy musela doplnit ručně. Zdali to má být externí aplikace nebo job, který je součástí IIS je jen věcí názoru. Vzhledem k tomu, že se jedná o interní záležitost s minimálním zatížením serveru a periodou opakování, tak mi to přišlo lepší, než se domlouvat na konfiguraci externí aplikace. Samozřejmě se to může časem změnit. Díky za pomoc Petr 30.6.2017
  • Petr Voneš : No budou s tím spíše jen problémy http://haacked.com/archive/2011/10/16/the-dangers-of-implementing-recurr... První indikátor bude ThreadAbortException :-) 30.6.2017
  • petrf : Je to jen samostatný job (knihovna Quartz.NET), který je nezávislý na okolním prostředí. Načítá data pomocí RESTu (knihovna RestSharp) a zapisuje je do DB. Web aplikace jen prezentuje data z DB. Není to provázáno na requesty klientů nebo cokoliv, co by mělo s tímto jobem cokoliv společného, takže nevidím důvod proč by to měl být problém resp. už to nějakou dobu funguje... 1.7.2017

Pro zobrazení všech 2 odpovědí se prosím přihlaste:

Rychlé přihlášení přes sociální sítě:

Nebo se přihlaste jménem a heslem:

Zadejte prosím svou e-mailovou adresu.
Zadejte své heslo.