IONIC/Cordova a AR rubrika: Programování: Jiné

2 tomas.trnka.nl
položil/-a 12.12.2018

Dobry den.

Ideme pre zakaznika riesit Augmented reality applikaciu. Idea je taka ze produktak pride k zakaznikovy a na tablete mu odprezentuje produkty v ramci toho akoze AR. Zakaznik pozaduje cordova/ionic s tym nepohnem.
Co som tak pozeral tak vela moznosty tam nie je a nie je to vyslovene najslepsie riesenie pre toto ale kto plati ten rozkazuje.
Narazil som na wikitude pre ionic ale tam je licencia strasna palka. Inak nic velmi pouzitelne.
Vedel by mi niekto poradit co pouzit? Niekto kto ma realnu skusenost?
Dakujem za vsetky rady a podnety

odkaz
6 ondrakoupil
odpověděl/-a 17.12.2018

Můj nejdůležitější poznatek z praxe vývoje s Cordovou a Ionicem je, že ne na všechna využití to je vhodná technologie (jako ostatně každá technologie). Do AR bych se nepouštěl - Cordova/Ionic jsou velmi vhodné a praktické na určité typy aplikací a naopak velice nevhodný na jiné. AR podle mě patří do druhé skupiny. Takže doporučení - utlouct klienta argumenty a vyíjet radši nativně. Pokud to nepůjde, tak AR komponentu vyvinout nativně (pro iOS je ARKit, s nímž by to mohlo jít celkem snadno) a napojit na zbytek aplikace jako cordova nebo capacitor plugin. Anebo hledat čistě webové řešení využívající WebGL (Three.js, možná?) přímo v browseru a zkusit, co z toho vyjde. Ale i pak bych počítal, že půlka zařízení s tím bude mít problém a bude třeba to dlouho a bolestivě ladit. Nicméně pokud cílíte jen na konkrétní modely tabletů, na nichž se bude výrobek prezentovat, tak by to možná nebylo zas tak strašné.
Každopádně by mě zajímalo, jak jste s tím dopadli, a držím palce, aby si klient nechal říct :-)

Pro plný přístup na Devel.cz se prosím přihlaste:

Rychlé přihlášení přes sociální sítě:

Nebo se přihlaste jménem a heslem:

Zadejte prosím svou e-mailovou adresu.
Zadejte své heslo.

Otázky uživatele tomas.trnka.nl