Testovanie webu na safari iOS rubrika: Programování: JavaScript

9 xxar3s
položil/-a 5.3. 15:11

Prosim vas v com mam testovat JS na iPhone (safari)? Ked nemam iPhone? Je tam taka drobnost ktora sa sprava inak na desktope inak na androide a inak na iOS. V praci ma provokovali ze ked potrebujem iPhone tak si ho mam kupit.

Akoze mam usetrene dost vela tisic eur ale iPhone si urcite nekupim lebo mam uctu k peniazom a telefony v rovnakej vykonnostnej kategorii stoja 400 euro a hento stoji 1500. Ani ked budem miliardar tak za telefon nedam nikdy viac ako 1000 eur to radsej by som tie peniaze splachol do zachoda.

Da sa iOS rozbehnut na VMWare? ALebo si mam rozbehnut mac OS vo VM a potom v tom este emulator iOS? To asi nebude moc rychle ci?

odkaz
6 ondrakoupil
odpověděl/-a 11.3. 8:35

Použij Browserstack nebo podobnou službu, kde dostaneš přístup k všem možným iPhonům s různými verzemi iOSu, rovnou připojené na devtools s debuggerem, inspektorem a všemi nástroji pro rozumné ladění webu. Není to úplně zadarmo, mají tušímže první hodinu zdarma a pak to stojí pár desítek dolarů měsíčně, ale pokud to potřebuješ jen jednou a rychle, tak by ti to mělo stačit. Ušetříš spoustu času. Pokud máš aspoň trošku rozumného zaměstnavatele, tak to zaplatí.

Anebo si iPhone od někoho vypůjči - určitě ho někdo z tvých kolegů, kteří ti dávají takové moudré rady, mít bude. Akorát pro rozumné testování budeš potřebovat ještě desktopové Safari, aby ses dostal k devtools a k JS konzoli, a na to zas budeš potřebovat Mac.

Pokud za každou cenu chceš vyšpekulovat svoje vlastní řešení, tak budeš muset virtualizovat Mac (nějak to pokoutně jde, není to žádná sláva, ale před lety jsme to jednou ve firmě taky zkoušeli a povedlo se - hledej "hackintosh"), na něj nainstaluješ XCode, v rámci něhož jsou simulátory všech iOSů, a na tom simulovaném iPhonu ve virtualizovaném Macu budeš moct ladit a testovat, co chceš.

Pro zobrazení všech 3 odpovědí se prosím přihlaste:

Rychlé přihlášení přes sociální sítě:

Nebo se přihlaste jménem a heslem:

Zadejte prosím svou e-mailovou adresu.
Zadejte své heslo.