Trello - jaké máte zkušenosti? rubrika: Folklór

6 hever
položil/-a 28.3.2015

Ve snaze správně vybrat "issue management" nebo něco v tom stylu tady na develu narážím na velmi kladně hodnocené odpovědi doporučující aplikaci Trello. Ty zmínky o této aplikaci tady proběhly zhruba před rokem. Chtěl bych se zeptat vyloženě na ty co s tím mají nějakou zkušenost (čím delší tím lepší). Opravdu to skutečně mnoho lidí spokojeně používá, je to jen dobrým hype?

Přece jen to využívá jakési nezvyklé paradigma (dle Wikipedie paradigma, známé jako Kanban). Když dám člověku tužku a papíry, přirozeně začne úkoly managovat jinak.

Používáte to? Jak dlouho? Kolik boardů máte? Seznamy úkolů vytváříte spontánně, nebo máte zavedené šablony? Hodnocení?

odkaz
2 Pavel Kepka
odpověděl/-a 28.3.2015

Osobně mám s Trellem jak dobré, tak i špatné zkušenosti.

Nejprve k té špatné. Cca před dvěma roky jsme zkoušeli ve firmě zavést veškerou evidenci úkolů přes Trello. Ale už po pár týdnech to vedlo k tomu, že každý z vývojářů měl otevřenou hromadu boardů a ztráceli jsme se v tom.

V posledních týdnech jsme se k Trellu vrátili, ale s jiným stylem práce. Board je otevřen vždy ke konkrétnímu úkolu, na kterém se pracuje, a v co nejkratší době se uzavírá. A to i v případě, že nejsou dokončeny všechny úkoly. Je mnohem lepší odložené či nedokončené úkoly převést do aktuálního boardu, případně kompletně zrušit, pokud se k nim v následujících dnech nedostaneme. S tímto způsobem práce je Trello neskutečně efektivní, protože oproti jiným task managerům je založení a správa úkolu mnohem rychlejší.

Pro nové boardy používáme šablonu Sprint Template (https://trello.com/b/Nr3RvsY1/sprint-template).

Komentáře

  • Taco : Takhle nějak si spravuju úkoly já. Teda ale tužkou a na papíře. 28.3.2015

Pro zobrazení všech 3 odpovědí se prosím přihlaste:

Rychlé přihlášení přes sociální sítě:

Nebo se přihlaste jménem a heslem:

Zadejte prosím svou e-mailovou adresu.
Zadejte své heslo.