Aktualizace aplikace pro android rubrika: Programování: Android

2 ma.reznicek
položil/-a 29.7.2017

Dobrý den,
potřeboval bych poradit ohledně aktualizací aplikace pro Android. Právě jsem dokončil svoji první aplikaci pro android a vím, že v budoucnu bude nutné provést aktualizace, chtěl jsem se zeptat jak to funguje? Při tvorbě .apk zadám verzi aplikace, tu rozšířím v prvním kole pro testery emailem, zapracují připomínky vytvořím znovu soubor .apk pošlu testerom jako další verzi, ti si ji nainstalují (přeinstalují) a aplikace bude využívat uložených dat z předchozí verze (SQL) protože se snad nesmažou ne? Ale co když potřebuji po aktualizaci provést jednou nějakou rutinu např pro úpravu nějaké tabulky, jak se to řeší? Je tam nějaká funkce nebo jak na to? Bude navržené řešené fungovat i přes PlayStore? Pokud nahraji novou verzi na PlayStore probíhá kontrola a případná aktualizace automaticky nebo ji musím nějak programátorsky řešit?

Děkuji za odpověď snad jsem se do toho moc nezamotal
Martin

odkaz
9 Honza Břešťan
odpověděl/-a 30.7.2017
 
upravil/-a 30.7.2017

Uz je to nejakou chvili, co jsem delal pro Android, tak me kdyztak nekdo opravte, ale muze to fungovat treba takhle:

Aplikace si pri updatu sama od sebe zadna data nemaze, ani z vlastni internal storage - to jen pri uninstall nebo reinstallu. Pokud ma takhle lokalne ulozenou nejakou DB, ta zustane instalaci updatu netknuta. Vsechny zmeny schematu je potreba resit pres klasicke databazove migrace, napr. mit v DB ulozenou verzi aplikace nebo schematu a pri startu porovnat s naprogramovanymi migracemi. Skoro urcite pro to budou mit podporu vsemozne SQL wrappery a ORM, ale je trivialni si napsat vlastni reseni (to byl nas pripad), ktere si treba pri startu aplikace porovna verze DB a kodu a v pripade potreby provede potrebne migrace na aktualni verzi.

Krome podobnych synchronizaci dat a kodu je update automaticka vec, staci do storu nahrat novou verzi, publishnout ji (navic jde postupny rollout, napr. nejdriv nabidnout update 1 % nahodne vybranych uzivatelu a kdyz nejsou problemy, tak to zvedat az na 100 %, nebo v pripade problemu rychle vydat novejsi verzi a tim tu vadnou pro 99 % uzivatelu preskocit)

Jak presne se chova rucni distribuce APK oproti storu nevim, ale pro ucely interni distribuce se da nastavit interni store, treba pres https://hockeyapp.net/ - ktery zaroven funguje dobre na sbirani analytics, crash detailu u uzivatelu apod.

Pro zobrazení všech 2 odpovědí se prosím přihlaste:

Rychlé přihlášení přes sociální sítě:

Nebo se přihlaste jménem a heslem:

Zadejte prosím svou e-mailovou adresu.
Zadejte své heslo.