Jak si zvýšit šance na získání remote práce v zahraničí? rubrika: Folklór

4 chikeet
položil/-a 8.7.2018

Zdravím, v poslední době vážně uvažuju nad remote prací pro zahraniční firmu. Konkrétně mě zajímá Evropa kvůli stejné timezone, ideálně Německo kvůli výši potenciálního výdělku. Mám 7 let praxe v PHP, z toho 6 let Nette. Zajímá mě spíš backend, na práce typu posunování po pixelech v CSS jsem dost neefektivní a ani mě neláká si tímto směrem rozšiřovat znalosti.

Problém vidím v tom, že těch 7 let dělám "takový ten běžný český vývoj", tzn. většina věcí se řeší, až když se rozbijou, v různých ohledech se ve firmě plácáme dlouhodobě ve stejných problémech (chybějící workflow, standardně rozbité některé pracovní nástroje, ruční deploye přes FTP), spoustu věcí řešíme "co nejjednodušeji, hlavně aby to rychle fungovalo".

Mám pocit, že s takovým standardem pro mě bude práce v zahraničí, i kdyby se zadařilo, dost velký kulturní šok, že budu narážet na to, že nemám zažité návyky pro kvalitní práci. Proto chci začít trochu pozvolněji, pár měsíců se připravovat, rozšířit si znalosti, naučit se nový framework, jazyk, udělat si nějaké certifikáty.

Otázky:

  • Co je při mé konstelaci (PHP, Nette, MySQL, jednodušší javascript, Bootstrap) a snaze o zaměření na backend nejperspektivnější doplnit? Jazyky, frameworky, technologie, integrace...
  • Jaké související certifikáty jsou v Evropě/ve světě obecně uznávané a jak je získat?
  • Má smysl si na tohle najít mentora? Dělá to vůbec někdo? Případně nějaká personální agentura? Líbilo by se mi, kdyby se mnou někdo prošel hiring process "na zkoušku" - prostě jako by si vybíral člověka do týmu pro práci v cílové zemi, přičemž zpětná vazba by byla ve smyslu "v tomhle máš mezery, doporučuju doplnit", případně doporučení kvalitního zdroje, certifikátu apod.
  • Má smysl zkusit si zvednout profesní úroveň prací v Česku pro nějakou korporaci? Nebo si zkusit nejdřív najít remote práci v méně náročné zemi? (S remote prací jako takovou mám několikaletou zkušenost, ale ne s prací v zahraničí, vždy pro malé české firmy nebo koncové klienty.)
  • Nějaké další nápady, rady, potenciální problémy, kterými bych se měla zabývat?
odkaz
7 harrison314
odpověděl/-a 8.7.2018
 
upravil/-a 9.7.2018

Jednoducho, doborou robotou. Zverejni portfolio, ukazky svojho kodu, nejake napady.

Pro zobrazení všech 7 odpovědí se prosím přihlaste:

Rychlé přihlášení přes sociální sítě:

Nebo se přihlaste jménem a heslem:

Zadejte prosím svou e-mailovou adresu.
Zadejte své heslo.