Šikovný grafický Git klient pro Windows (alternativa ke GitKrakenu) rubrika: Nástroje: Verzování

4 chikeet
položil/-a 3.7.2020
 
upravil/-a 6.7.2020

Zdravím, hledám Git klienta pro Windows se šikovným UI. Nemusí být zdarma, za kvalitní a spolehlivý nástroj ráda pár desítek dolarů ročně zaplatím.

Co by měl umět:

  • squashování commitů
  • nastavení rebase jako pull strategy (místo pullování se automaticky rebasuje)
  • rebasování
  • diff mezi vybranými commity
  • grafické zobrazení větví (přidáno po zjištění, že to není samozřejmost u každého git klienta)
  • automatické načítání updatů z originu (bez nutnosti pořád myslet na to, že mám mačkat nějaké fetchovací tlačítko - přidáno stejně jako bod výše)

To všechno jednoduše dostupné z GUI, nejlíp kontextové menu v kombinaci s možností označení jednotlivých commitů. A neměl by žrát moc systémových prostředků, jak tomu bylo zvykem před pár lety u SourceTree.

Aktuálně používám GitKrakena, který mě už několik měsíců kontinuálně štve tím, že cca jednou za měsíc (někdy i častěji) začne tiše ignorovat updaty a jediné řešení situace je znovu si naklonovat repo, což je v případě rozdělané práce velmi nemilé. Něco za něj i platím, ale podpora mi v podstatě napsala, že jestli chci, aby se zabývali mým problémem, tak mám platit víc. To se mi nechce, protože investovat do toho další peníze a čekat, jestli to nějak dopadne, to prostě fakt ne... Při jejich přístupu se akorát tak dozvím, že když nejsem firma se stovkou zaměstnanců, tak se dostanu na řadu možná za několik let :-/

Komentáře

  • chikeet : Jen pro zajímavost, nakonec jsem zůstala u GitKrakenu, protože mi u každé alternativy něco podstatného chybělo a GitKraken se nakonec polepšil a přestal zlobit. Asi tam teda ty problémy uživatelů s low cost planem přece jen někdo řeší... 15.10.2021
odkaz
6 Mlocik97
odpověděl/-a 3.7.2020
 
upravil/-a 3.7.2020

Osobne používam Git-GUI a Github Desktop. Okrem toho mám možnosť to robiť aj priamo v IDE/text editoru (VS Code, Atom). Myslím že tieto programy vedia väčšinu z toho čo žiadate.

Komentáře

Pro zobrazení všech 10 odpovědí se prosím přihlaste:

Rychlé přihlášení přes sociální sítě:

Nebo se přihlaste jménem a heslem:

Zadejte prosím svou e-mailovou adresu.
Zadejte své heslo.