Nette requirement / Bundled GD extension rubrika: Programování: PHP

4 zapotocnylubos
položil/-a 4.7.2017

Ahoj,

mohl bych se zeptat, v nette checkeru mi chybí Bundled GD extension

Bundled GD extension Disabled
Bundled GD extension is absent. You will not be able to use some functions such as Nette\Image::filter() or Nette\Image::rotate().

mám VPS a apache, co je tohle za extension? popř jak to nainstaluji
a ještě mám


.htaccess file protection Disabled
File protection by .htaccess is not present. You must be careful to put files into document_root folder.

to nevím co znamená popř jak to řešit

Díky

odkaz
8 spazef0rze
odpověděl/-a 14.7.2017

Bundled GD extension Disabled

GD extension je PHP rozšíření pro práci s obrázky (změna velikosti, vytváření apod.), které používá knihovnu GD. GD extension je tedy jakýsi obal nad knihovnou GD. Jsou dvě možnosti, jakou knihovnu to PHP rozšíření má použít:

  1. "externí", staženou z https://libgd.github.io/
  2. "interní", nazývanou "bundled", ta se dodává přímo se zdrojákama PHP, to je ten adresář libgd ve zdrojácích PHP rozšíření ext/gd

GD extenze v tvém PHP je zkompilovaná s tou externí knihovnou. Hláška Bundled GD extension Disabled by tedy měla být spíš Bundled GD library for GD extension Disabled, protože rozšíření GD je dostupné, jen používá tu "externí" knihovnu GD.

Co s tím? Zkusil bych to ignorovat :-) "Bundled GD knihovna" může nabízet některé věci navíc oproti "externí" knihovně, ale funkce jako imagerotate() a imagefilter() mi fungují i s tou "externí" knihovnou.

.htaccess file protection Disabled
To znamená, že server ignoruje soubory .htaccess. Ty mohou obsahovat konfigurační direktivy, které mění standardní nastavení serveru. Zpracování souborů .htaccess se povoluje direktivou AllowOverride, server pak musí soubory .htaccess načíst a zpracovat. To může nepatrně zdržovat a tak se to často vypíná pomocí AllowOverride None.

Pokud je zpravování souborů .htaccess vypnuté, tak nelze pomocí nich zakázat přístup třeba jen do určitých adresářů a je potřeba dávat velký pozor na to, jaké soubory jsou umisťovány do adresáře, který je nastavený jako DocumentRoot. Všechny takové soubory půjde zavolat, zadáním jejich adresy do prohlížeče.

AllowOverride má spoustu možností, jaké konfigurační direktivy je je možné v souborech .htaccess "přepsat", pro omezení přístupu do adresářů by mělo stačit v konfiguraci serveru nastavit AllowOverride Limit.

Pro zobrazení všech 4 odpovědí se prosím přihlaste:

Rychlé přihlášení přes sociální sítě:

Nebo se přihlaste jménem a heslem:

Zadejte prosím svou e-mailovou adresu.
Zadejte své heslo.