Přepis zaneřáděného frontendu rubrika: Programování: JavaScript

4 havejir
položil/-a 5.9.2019

Mám projek s rozsáhlým španě napsaným fronendem (všechno poslepované jquery), partu ne příliš zkušených programátorů, a není možné celý fortend vzít napsat ho od znova. Jakou strategii postupného přepisu zvolit, aby výsledek nebyl ještě horší než původní verze.

odkaz
5 axx
odpověděl/-a 5.9.2019

Udelejte jako senior vzorovy priklad jak nejakou funkcionalitu, ktera se opakuje prepsat ze stareho jquery na novy zpusob.
pek jim rozdejte jednotlive kusy at to po vasem vzoru predelaji na novy kod.

Komentáře

  • anti.cz : Na jednu stranu chápu ty hvězdy. Nemyslím špatně, ale tohle je ukázkový příklad ukázkové odpovědi. Příklad jQuery do Vue, které je extrémně jednoduché, by toto nefungovalo protože v jQuery nefunguje nic jako stav aplikace nebo on tam je někde rozházeny v DOMu a ty koderi si to ani neuvědomují. A najednou nějaký store a watcheri a vůbec netuší která bije. S tím se nedá nic dělat protože jQuery vývojáře od JavaScriptu odstiňuje nez, aby je učil a dělá z nic opičky. Dnes jsou frontendisti taky programátori viz Angular2, ale je rozdíl když píše jQuery budoucí programátor nebo csskar. Příkladu můžeš dávat příkladů kolik chceš, ale pokud to dělaj ti dá sami csskari tak to vzdej nebo si kup permici Bohnic, cokoliv jiného skončí stejne Bohnicema. Zkus Vue to je jediná věc co může fungovat, pokud nedají tohle, tak to vzdej ( zkušenosti ode mě ) 25.9.2019

Pro zobrazení všech 3 odpovědí se prosím přihlaste:

Rychlé přihlášení přes sociální sítě:

Nebo se přihlaste jménem a heslem:

Zadejte prosím svou e-mailovou adresu.
Zadejte své heslo.