Programátor rubrika: Programování: PHP

2 labonekdaniel
položil/-a 6.12.2019

Nevíte prosím někdo, kde bych mohla narazit v Praze na dobrého programátora? i více? rozjela jsem si před lety eshop, který jsem postupně zvětšovala, slušně to vydělává, a já bych chtěla rozjíždět další projekty, které mám už vymyšlené, ale nejsem moc šikovná přes počítače, takže bych potřebovala někoho opravdu dobrého.

odkaz
10 rmaslo
odpověděl/-a 7.12.2019

No jde o to co hledáte. Pokud píšete programátor tak se zřejmě nechcete obrátit na firmu, ale spíš na OSVČ. Důvody můžou být různé, chápu a nic proti nim nemám.
Nicméně pokud hledáte OSVČ tak je jasné, že OSVČ prostě neumí všechno a chtělo by to nějak specifikovat co přesně hledáte.

Já třeba dělám db intranetové systémy v PHP (systémy pro evidenci a řízení podniku, jako různé atypické sklady, může být i backend pro e-shop) a myslím si, že v tom jsem dobrý. Ale nic jiného pro Vás programovat nebudu, právě proto, že se specializuji na jednu činnost a snažím se v ní být dobrý. Občas k tomu dělám "metodického gestora", ale zase jenom pro projekty tohoto typu.

Ono totiž ptát se na "programátor" je otázka tak trochu ve smyslu "kde se v Praze sežene dobrý řemeslník". Asi nikde, ale dá se sehnat dobrý elektrikář, dobrý obkladač, dobrý tesař atd...

Pokud tedy potřebujete něco naprogramovat, tak můžete postupovat několika způsoby. Přirovnám programování ke stavbě domu.

  1. Najmout si firmu, co Vám to zajistí od "A do Z". Analogie s tím si najmout firmu na stavbu domu.
  2. Řídit si to sám a najímat si jednotlivé programátory na jednotlivé věci. Analogie s tím, když stavíte systémem: najmu si architekta, pak betonáře na základní desku, pak zedníky na hrubou stavbu, pak tesaře na střechu, elektrikáře atd... Asi dostanete za nižší cenu, přesněji to co bylo požadavkem (protože si to řídíte), ale musíte tomu věnovat fakt hodně času a těm lidem tu práci musíte zadávat, takže tomu musíte dobře porozumět (myslím Fakt dobře porozumět a umět komunikovat) a když to nezvládnete tak to nedopadne dobře.
  3. Začít tím, že si najmete "metodického gestora" (analogie stavbyvedoucího), kterému pečlivě vysvětlíte co je cílem a který Vám bude vysvětlovat co lze a co nelze, bude mít kontakty na jednotlivé programátory a bude to řídit s Vámi. Jeho role bude pro projekt samozřejmě naprosto klíčová a musíte vybrat správně. Analogie ze stavebnictví - Vy pak zůstáváte v roli investora a konzultujete jen s ním.

Takže chtělo by to trochu upřesnit jakým způsobem chcete postupovat a koho přesně sháníte.

Komentáře

  • Taco : Bez ohledu na to, že máš pravdu; vypadát to, že to spíše byla taková ta otázka "no zkusím se zeptat". Ne každý je hned HR specialista, a tak to nemusí hned na první dát :-) 7.12.2019
  • rmaslo : Tak, já to určitě nemyslel nijak agresivně a proti zeptání se rozhodně nic nemám. Spíš se snažím poradit jak se "zeptat lépe" a co si rozmyslet. Pokud to vyznělo jako nějaké mentorování nebo nadřazeně tak se omlouvám. Koneckonců bez investorů bychom neměli co dělat a rozhodně je nechci nijak odradit. 7.12.2019

Pro plný přístup na Devel.cz se prosím přihlaste:

Rychlé přihlášení přes sociální sítě:

Nebo se přihlaste jménem a heslem:

Zadejte prosím svou e-mailovou adresu.
Zadejte své heslo.

Otázky uživatele labonekdaniel