Nové featury PHP používat/nepoužívat? rubrika: Programování: PHP

6 Michal Vyšinský
položil/-a 8.2.2014

Zdravím,
jaký máte názor na používání nový fičur v PHP (traits, list ve foreach, $this v anonymních metodách a další). Je dobré je používat?

Vyvíjím vlastní cms framework a narazil jsem na to, že by se mi na dost místech tyto nové věci hodily.

Tam, kde použiji framework já sám, tak si verzi PHP pohlídám. Co ale třeba klient, kterému postavím stránky/aplikaci na tomto frameworku? Měl bych ho prostě "donutit" updatovat PHP/změnit hosting, nebo bych radši neměl tyto věci ani používat?

Edit: Momentálně mi jde hlavně o $this v anonymních metodách.
Edit 2: Ještě mě napadá zkrácený zápis array. Přece jen je lepší a hezčí [] než array()

odkaz
Anonym
odpověděl/-a 8.2.2014

Pokud vyvíjíš svůj framework a klient chce danou aplikaci na svém stroji tak by měl specifikovat parametry prostředí nebo řekneš, že mu to postavíš na nových technologiích a svém frameworku který má dané požadavky. Nedávno jsme to řešili a je to věc smlouvy. Pokud budu muset použít něco jiného než můj framework a bude to tedy na míru tak bude větší cena.

Traits - nejsou špatné a eliminují fázi, kdy by běžně bylo nutné použít dědičnost kvůli metodě která dělá to samé. Další výhodou je, že pak třída může dědit z jiné třídy a nemusím řešit "vícenásobnou dědičnost".

List - v některých situacích může pomoci s přehledností.

$this - tohle mělo být v okamžiku kdy přišly anonymní funkce.

Zkrácený zápis polí - mě se líbí, ale asi budu požívat klasické array (je na první pohled známo o co jde, nejedná se o objekt implementující ArrayAccess).

Komentáře

  • jednabedna : Já jsem ty traity zas tak moc nestudoval, ale přijde mi, že je to v podstatě totéž jako dědičnost, jen se místo class píše trait a místo extend píše use. Je v tom nějaký jiný rozdíl? Protože pak je to vlastně jenom jinak zapsaná vícenásobná dědičnost. 10.2.2014
  • Martin Mystik Jonáš : @jednabedna: Traitem nevytváříš subtyp. Jen sdílíš implementaci. V podstatě je to takový automatizovaný copy-paste. 10.2.2014
  • Anonym : @jednabedna: lépe než Martin Mystik Jonáš bych to nenapsal, +1 10.2.2014

Pro zobrazení všech 5 odpovědí se prosím přihlaste:

Rychlé přihlášení přes sociální sítě:

Nebo se přihlaste jménem a heslem:

Zadejte prosím svou e-mailovou adresu.
Zadejte své heslo.