Selenium testy při kterých je stav závislý na aktuálním datu rubrika: Programování: PHP

6 Michal Vyšinský
položil/-a 26.6.2014

Ahoj,

jak řešíte situaci, kdy jsou testy (selenium, ale i obecně třeba unit testy) závislé na aktuálním datu/čase?

Jsem v následující situaci: na webu mám kalendář, kde se zobrazují dny buď jako dostupné/nedostupné a nějaké další informace. Databázi mám exportovanou a vždy před každým testem se vytvoří znovu, takže data jsou vždy stejná a to je ten problém. Když jeden den otestuji, že kliknu v kalendáři na určité políčko a odešlu formulář tak test třeba projde. Ale když budu test spouštět za měsíc nebude už políčko dostupné.

Z hlediska konzistentnosti dat je to v pořádku, data jsou stejná a podmínky pro testy se v tomto ohledu nemění. Bohužel čas nijak neovlivním.

Jak takovou situaci řešíte vy?

Pozn. Selenium testy jsou určené vedením, takže doporučovat něco jiného je zbytečné.

odkaz Vyřešeno
8 tdvorak
odpověděl/-a 26.6.2014

Nemyslím, že by byl problém v Seleniu, ale v metodice testu. Když máš jeden časový údaj fixní a druhý relativní, těžko budeš testovat. Sám to řeším tak, že buď testuji vždy data fixní (tedy nastavit systémový čas v testovacím prostředí), nebo vše relativně (aktualizovat vždy před testem data).

Komentáře

  • Michal Vyšinský : Díky, nakonec jsem to vyřešil jednoduchým updatem tak, aby byl vždy stejný rozdíl mezi datem v databázi a aktuálním datem. 30.6.2014

Pro zobrazení všech 6 odpovědí se prosím přihlaste:

Rychlé přihlášení přes sociální sítě:

Nebo se přihlaste jménem a heslem:

Zadejte prosím svou e-mailovou adresu.
Zadejte své heslo.