Webhostingový server na IIS - kam ukládat logy rubrika: Administrace: Software

4 Tomáš Miškovský
položil/-a 24.4.2016

Dobrý den, stavíme nový webový/webhostingový server pro naše projekty. Jsme na platformě Win2012R2, IIS a jsme na virtualizaci HyperV. Počet webů je v mnoha desítkách. Rozhodli jsme se dávat weby jako takové na separátní disk (VHD), aby systémový disk (c:) neměl problém s místem. Nad čím váhám jsou logy - kam s nimi. Historicky jsme mívali logy ve výchozím umístění (c:/inetpub/log/...) ale pamatuji si, že to občas neslo problémy, logy rostou, mohu naplnit disk, je to vlastně disk kam se jenom zapisuje a moc se nečte. Přestože to občas vidím na hostinzích, tak asi není dobrý nápad to míchat na ten disk, kde jsou weby samotné a kde se zase primárně data jen čtou.
Je hloupý nebo dobrý nápad mít na logy samostatné VHD?
A kdybych šel ještě dál a chtěl primárnímu diskovému poli ulehčit, je hloupý nebo dobrý nápad zapisovat logy na síťový disk, který leží na jiném stroji?
Jde mi o to abychom, ve snaze serverům ulevit, neudělali úzké hrdlo jinde.
Děkuji předem za každou sdělenou zkušenost/radu.

odkaz
13 Honza Břešťan
odpověděl/-a 24.4.2016

Celkem zalezi, jak/jestli a jak casto ty logy nekdo cte. Muze se hodit je mit file per site a klidne na VHD kazde te site, aby k nim mohl pristupovat i zakaznik (je-li to potreba/zadouci), odtud pak teprve mirrorovat nekam centralne, aby se zamezilo pripadnym problemum se zapisem.

Nebo nastavit ODBC logger a rovnou to sypat do nejake DB pro jednodussi agregace...

Komentáře

  • Tomáš Miškovský : No u nás je to tak, že se ty logy čtou minimálně, respektive nárazově, když se něco hledá. A čteme je pouze my sami - prakticky nemáme zákazníka kterému bychom je v surové podobě zpřístupňovali. Podobně u většiny webů nepotřebujeme FTP, zákazníci na své prezentace sahají spíše přes redakční systém... 24.4.2016

Pro zobrazení všech 2 odpovědí se prosím přihlaste:

Rychlé přihlášení přes sociální sítě:

Nebo se přihlaste jménem a heslem:

Zadejte prosím svou e-mailovou adresu.
Zadejte své heslo.